Príbehy

Komentáre

Knihy

Kontakt

Darina Matichová: Odmena

Médiá a informácie, známa to dvojica. Televízia, rozhlas, tlač, internet, všade tam hľadáme. Musíme vedieť, byť informovaný je dnes dôležité a v dobe zúriacej pandémie sa význam informovanosti zvyšuje.

Jeden článok, druhý, k tomu nejaké vyjadrenia odborníkov. Premiér Slovenskej republiky, zasa čosi prevzaté zo sociálnej siete. Hm, radšej bez komentára, inak ide slušnosť nabok. Nemá to význam, pre uchovanie vlastného zdravia je lepšie nečítať. Nie je o čo prísť, vulgarizmy namierené proti všetkým, ktorí sa odvážia nesúhlasiť. A čosi k tomu, aj hoaxy sa občas nájdu. Prečo nie? Možno vláda nacvičuje boj proti nim práve ich zverejňovaním. Aspoň bude čo riešiť v programovom vyhlásení.

Krízový štáb, z webovej stránky na nás hľadí niekoľko odborníkov. Ich slová, odpovede na otázky. Určite lepšie ako vyjadrenia jedného z mocných tejto krajiny. Vlastne, niečo tu chýba. Leto, prázdniny. Ešte tu nie sú, ale nebude to dlho trvať. Únava, znechutenie, frustrácia sa tlačí do popredia.

Chceme nádej, nejaká vzpruha musí byť. Aj redaktor rádia kladie otázku, letná dovolenka, na čo sa pripraviť. Snaživý je, argumentuje. Nič, žiadna nádej, len čosi viac ako vyhýbavé. Zvládame to, ale...

Ďalšie informácie, prichádzajú tie zo sveta. Nie zďaleka, práve naopak, je to kdesi pri nás. Rakúsko, Česká republika, naši blízki susedia. Spoločná kontrola pandémie, výmena skúseností, hranice, dovolenky. To všetko sa rieši, ale bez nás, Slovensko chýba. Čítame a uvažujeme, začíname byť skeptickí. Odmena akosi neprichádza, akoby nám ju nechceli dať. Možno sme rozmaznaní, príliš nároční, alebo je všetko inak.

Prečítajte si aj:

© Darina Matichová | Píšem pre vás už 6 rokov | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov